Predavanje o prometni varnosti


Člani našega društva smo se 12. 2. 2020 množično udeležili predavanja o prometni varnosti, ki ga je (najprej vzpodbudil in nato) organiziral naš član Jože Guzaj. Zbrali smo se v prostorih AMD Hrastnik, kjer nam je najprej Jože povedal nekaj o zgodovini in dejavnosti njihovega društva, nato pa smo se z inštruktorjem vožnje g. Miladinom Devićem podali ponovno (v povprečju spet po več kot 50 letih) v pisani svet prometnih znakov, križišč (in krožišč, česar v časih našega šolanja za voznika še nismo poznali), zakonodaje… Seveda je bilo zanimivo, pa tudi poučno – predvsem dejstvo, da kljub vsakodnevni udeležbi v cestnem prometu le ne veš vsega in da je zelo pametno, da se tega tudi zavedaš in si se zato pripravljen ponovno izobraževati. Bomo še kdaj ponovili in nadgradili, morda tudi na kakšnem poligonu varne vožnje.

Besedilo: Dušan Grešak Fotografije: Ciril Bec